KZN-Toruński Sp. z o.o.

kzn KZN Toruński Krajowy Zasób Nieruchomości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie najmu czynszowych lokali mieszkalnych w Chełmicy-Cukrowni

W dniu 18 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 rozpocznie się otwarte spotkanie informacyjne dotyczą zasad kwalifikacji i warunków najmu lokali mieszkalnych w bloku z mieszkaniami czynszowymi, który zostanie wybudowany w Chełmicy-Cukrowni. Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej na II piętrze Urzędu Gminy Fabianki.

Spotkanie związane jest z planowanym naborem wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Chełmicy-Cukrowni budowanym w ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową „KZN-Toruński” Sp. z o.o.

Nabór wniosków prowadzony będzie w Urzędzie Gminy Fabianki w dniach od 20 kwietnia do 19 maja 2023r. Ogłoszenie o naborze zostanie opublikowane wkrótce na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Fabianki.

Gmina Fabianki przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Toruński” Sp. z o.o. mając na uwadze potrzeby mieszkaniowe osób o średnich dochodach. Budownictwo czynszowe w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych jest z założenia adresowane do osób, które mają stałe dochody, jednak nie posiadają zdolności kredytowej umożliwiającej im zakup mieszkania na wolnym rynku. Budowa bloku z mieszkaniami na wynajem w Chełmicy-Cukrowni rozpocznie się w 2 półroczu 2023 r., a jej zakończenie planowane jest na przełom lat 2024/2025.

Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu będzie realizowany w oparciu o kryteria określone w uchwale Rady Gminy Fabianki (otwórz – http://edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/WDU_C/2023/2006/akt.pdf).

Szczegółowe informacje o naborze i zasadach najmu zostaną przedstawione ww. na spotkaniu  w dniu 18 kwietnia br., w którym udział wezmą także przedstawiciele spółki SIM „KZN-Toruński” Sp. z o.o.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


KRAJOWY ZASÓB NIERUCHOMOŚCI Nadrzędną misją Instytucji jest realizowanie obowiązku prowadzenia przez władze publiczne polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.
SPOŁECZNE INICJATYWY MIESZKANIOWE Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.
PRZYSTĄPIENIE DO SIM Nawiązanie kontaktu. Podpisanie wstępnego porozumienia o współpracy; Podjęcie przez radę gminy uchwał związanych z powołaniem SIM.